15 − six =

Wstań-i-sław! 26 października 2019

Dziś, 26 października, klerycy Gdańskiego Seminarium Duchownego uczestniczyli w wydarzeniu ewangelizacyjnym pt. „Wstań i sław!” na parafii Niepokalanego Serca Maryi w Gdyni Karwinach.

Głównym odpowiedzialnym za organizację tego wydarzenia był ks. Piotr Nadolski. Nazwa wydarzenia nawiązywać miała do św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży, a także do pamiętnych słów Ojca Świętego papieża Franciszka wypowiedzianych do młodych podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie: „Wstańcie z kanapy i idźcie zmieniać świat!”.

O godz. 17:00 organizatorzy przywitali zgromadzonych w świątyni wiernych. Na wstępie krótkie słowo skierowane do młodzieży wygłosił ks. bp Zbigniew Zieliński. Następnie odbył się koncert w wykonaniu zespołu Steeped. Po nim na scenę wkroczył znany chrześcijański raper TAU, który podzielił się niezwykle mocnym i poruszającym świadectwem swego życia i nawrócenia. O swojej pieszej pielgrzymce do Medjugorje i doświadczeniu Chrystusa, które całkowicie odmienia życie opowiedział też w swoim świadectwie Bartek Krakowiak. Całość zwieńczył koncert słynnego zespołu niemaGOtu połączony z adoracją i uwielbieniem Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

Poza możliwością skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania czy rozmowy z ewangelizatorami, uczestnicy mieli też okazję do spotkania i dialogu z klerykami oraz do zapoznania się z wydanymi przez Gdańskie Seminarium Duchowne pozycjami książkowymi, płytami muzycznymi, czasopismem i innymi gadżetami.

Widok świątyni wypełnionej po brzegi młodymi ludźmi i całymi rodzinami, którzy wraz z duchownymi i klerykami z entuzjazmem wspólnie wychwalali Pana napawał nas dumą i nadzieją na przyszłość Kościoła w Polsce. A zatem – wstań i sław!