11 − 10 =

Rozgrywki piłkarskie Filozofia-Teologia 24 października 2019

Tradycyjnie na Gdańskim Przymorzu, na terenie parafii św. Brata Alberta, został rozegrany mecz pomiędzy klerykami Gdańskiego Seminarium Duchownego. Wśród zawodników filozofii znaleźli się: Marek Dąbrowski, Mateusz Glembin, Karol Kaschuba, Konrad Klamrowski, Kamil Murglin, Jakub Kuzak, Grzegorz Zakrzewski, Paweł Kleinszmidt, Szymon Reinke.

Natomiast teologię reprezentowali: Wojciech Michalski, Tomasz Jaworski, Beniamin Kirschling, Błażej Tybura, Arkadiusz Kosznik, Adrian Nastały, Dawid Kas, Paweł Westfal, Paweł Skierka.

Głównym Arbitrem spotkania był Patryk Zybert, który miał do pomocy sędziów liniowych: Kacpra Omelańczuka i Przemysława Litewskiego.

Spotkanie od samego początku zapowiadało się bardzo obiecująco. Obie drużymy wyszły na boisko bardzo skoncentrowane. Przed rozpoczęciem meczu odbyła się krótka modlitwa, której przewodniczył gospodarz miejsca – ks. proboszcz Grzegorz Stolczyk. Następnie sędzia główny poprosił kapitanów obu drużyn do losowania stron boiska. Spotkanie rozpoczęła teologia. Niestety nie zaczęło się to dla nich dobrze, ponieważ w pierwszych minutach meczu stracili pierwszą bramkę po fantastycznej akcji Marka Dąbrowskiego i Karola Kaschuby, który bezlitośnie skierował futbolówkę do bramki. Teologia nie pozostała im dłużna i kilka minut później, po dośrodkowaniu w pole karne przez Dawida Kasa, potężnym strzałem pod poprzeczkę popisał się Wojciech Michalski. Bramkarz nie miał szans. Ten zawodnik strzelił też ramkę na 2:1. Dalsza część spotkania to koncert strzelecki Marka Dąbrowskiego, który ostatecznie ustalił wynik pierwszej połowy na 4:2. W grze teologii pojawiło się wiele niedokładności. Wydawało się, że spotkanie sensacyjnie zakończy się zwycięstwem filozofii, ale teologia wyciągnęła wnioski z pierwszej połowy i na drugą część spotkania wyszli bardzo zmotywowani. Efektem tego były dwie bramki Dawida Kasa, które doprowadziły do remisu. Dalsza część spotkania to nieustanna wymiana ciosów. Padał gol za golem jednej i drugiej drużyny. Swoimi umiejętnościami strzeleckimi imponował Marek Dąbrowski jak i Wojciech Michalski. Po zakończeniu regulaminowego czasu gry wynik był remisowy 8:8.  Rozpoczęła się dogrywka. Jedna i druga drużyna walczyły zacięcie. Zmęczeni zawodnicy nie mogli strzelić gola, kiedy w ostatniej minucie meczu zdarzyło się coś niewiarygodnego. Bramkarz drużyny teologii Paweł Westfal kopnął piłkę ze swojego pola karnego, która przelobowała bramkarza filozofii – Kamila Murglina i wpadła do siatki. Ten strzał zapewnił ostateczne zwycięstwo drużynie teologii.

Po tak niezwykle emocjonującym spotkaniu, możemy z optymizmem patrzeć w przyszłość naszej reprezentacji seminarium, która w tym roku będzie walczyć o najwyższe cele jakimi jest chociażby Mistrzostwo Polski Seminariów Duchownych w piłce nożnej. Sport jest ważnym elementem formacji, ponieważ dzięki niemu możemy się rozwijać fizycznie i duchowo. Budujemy dzięki niemu silniejszą więź braterstwa.

Polecamy się w modlitwie wszystkim naszym kibicom i dziękujemy za wszelkie wsparcie – mówił po zakończonym meczu, kl. Wojciech Michalski, kapitan zwycięskiej drużyny teologii.