3 × four =

Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata 19 listopada 2022

Ostatnią sobotę, 19 listopada, w wigilię Uroczystości Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, świętowaliśmy odpust naszego seminarium. Uczestniczyła w niej cała nasza wspólnota razem z naszym pasterzem, abp. Tadeuszem Wojdą SAC.

Obchody uroczystości rozpoczęliśmy oczywiście Mszą św. pod przewodnictwem naszego metropolity. W homilii, nawiązującej do Ewangelii z dnia, arcybiskup zwrócił uwagę na krzyż Jezusa będący po ludzku znakiem przegranej, ale równocześnie stanowiącego tron Boga, na którym pojednał nas ze sobą i który ciągle wyciąga do nas ręce. Następnie przeszedł do tematu Kościoła, jako wspólnoty wokół Chrystusa, w której każdy musi się nieustannie formować, a szczególnie osoby przygotowujące się do służby kapłańskiej. Nazwał on seminarium „szkołą Jezusa Chrystusa”, w której kleryk uczy się kształtować życie na wzór Jezusa, w jego cichej i pokornej służbie.

Na koniec Eucharystii odmówiliśmy wspólnie akt zawierzenia naszego seminarium Jezusowi Chrystusowi, Królowi Wszechświata.

Po liturgii ks. Krzysztof Szerszeń, Rektor GSD, podziękował oficjalnie arcybiskupowi oraz wszystkim tworzącym wspólnotę seminarium i podkreślił, że już od 65 lat nasz dom kształci księży dla całej archidiecezji.

Następnie udaliśmy się na seminaryjny refektarz, aby razem zjeść uroczystą kolację przygotowaną przez niezastąpionych pracowników naszej kuchni.