16 + six =

ŚDM w diecezjach 20 listopada 2022

W niedzielę, 20 listopada, przeżywaliśmy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, a jednocześnie zgodnie z decyzją papieża Franciszka także Światowe Dni Młodzieży we wszystkich diecezjach świata. Było to ostatnie spotkanie przed najbliższym wydarzeniem w wymiarze międzynarodowym, które odbędzie się na przełomie lipca i sierpnia 2023 r. w stolicy Portugalii, w Lizbonie.

Takie spotkanie odbyło się również w Gdańsku pod hasłem: ,,Maryja wstała i poszła z pośpiechem”.  Centralnym wydarzeniem była uroczysta Msza św. pod przewodnictwem abp. Tadeusza Wojdy SAC. Koncelebrowali ją kapłani i opiekunowie wspólnot młodzieżowych.W Eucharystii uczestniczyła nasza wspólnota seminaryjna oraz licznie przybyła młodzież. Homilię wygłosił ks. Krzysztof Borysewicz – Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Archidiecezjalnej.

Podkreślił w niej, że w Eucharystii spotykamy Chrystusa, który nam służy i który obmywa nam nogi. Zwrócił również uwagę, że drugim miejscem spotkania Chrystusa jest nasze cierpienie, które upodabnia nas do ukrzyżowanego Zbawiciela. Zaznaczył, że bardzo ważne jest postawienie sobie pytania o cel bycia w Kościele, który dopiero może nadać właściwy sens życiu.

Obchody Światowych Dni Młodzieży zakończyło spotkanie ewangelizacyjne w Auli św. Jana Pawła II, które animowała wspólnota ,,Abba”.