fourteen + eleven =

Msza św. odpustowa w kaplicy Portu Lotniczego 22 października 2019

We wtorek 22 października, w liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, wspólnota Gdańskiego Seminarium Duchownego zawitała w Porcie Lotniczym Gdańsk Rębiechowo im. Lecha Wałęsy. Okazją do tego spotkania był odpust znajdującej się w gmachu lotniska kaplicy poświęconej właśnie Papieżowi Polakowi.

Wizyta w porcie rozpoczęła się o godz. 17:00 od zwiedzania terenu lotniska. Klerycy wraz z przełożonymi mieli okazję przyjrzeć się funkcjonowaniu portu lotniczego niejako „od kulis”. Zobaczyć można było m.in. budynek Działu Eksploatacji wraz z potężnymi maszynami służącymi do koszenia oraz odśnieżania płyty lotniska, imponujące pojazdy będące na wyposażeniu jednostki straży pożarnej, a także specjalny samochód przeznaczony do badania przyczepności nawierzchni płyty lotniskowej. Dzięki uprzejmości Dyżurnego Portu Lotniczego odbyła się również przejażdżka autobusowa po samej płycie lotniska.

Następnie wspólnota seminaryjna zgromadziła się w lotniskowej kaplicy poświęconej św. Janowi Pawłowi II. Uroczystej Mszy św. odpustowej przewodniczył ks. kan. dr Jan Uchwat, ojciec duchowny seminarium. Okolicznościową homilię wygłosił ks. kan. dr Krzysztof Szerszeń, prorektor a zarazem kapelan Portu Lotniczego Gdańsk Rębiechowo. Zwrócił w niej uwagę na szczególne orędzie Bożej obecności i miłosierdzia skierowane przez Jana Pawła II do swoich rodaków, a także zachęcał do zapoznawania się z nauką głoszoną przez Papieża Polaka.

Po przeżytej Eucharystii odbyła się uroczysta kolacja, podczas której przy jednym stole zasiedli księża i klerycy wraz pracownikami Portu Lotniczego na czele z jego gospodarzem, prezesem Tomaszem Kloskowskim.

Wdzięczni za doświadczoną gościnę, a także za przyjaźń i życzliwość jakimi darzy nas Pan Prezes, ogarniamy całą wspólnotę Portu Lotniczego Gdańsk gorącą modlitwą za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.