2 × three =

Inauguracja roku akademickiego w Gdańskim Seminarium Duchownym 11 października 2019

W piątek, 11 października, w Gdańskim Seminarium Duchownym odbyła się inauguracja nowego roku akademickiego. Uroczystej Mszy św. o godz. 9.00 przewodniczył Metropolita Gdański ks. arcybiskup Sławoj Leszek Głódź. Natomiast okolicznościową homilię wygłosił rektor Gdańskiego Archidiecezjalnego Kolegium Teologicznego – ks. Jacek Bramorski.

Po Mszy świętej, na auli im. Jana Pawła II, miała miejsce gala inauguracyjna. Jedenastu kleryków z pierwszego roku zostało immatrykulowanych jako studenci Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Wykład inauguracyjny na temat dojrzałości osobowościowej wygłosiła dr hab. Magdalena Błażek – psycholog. Potem nastąpiło wręczenie nagród dla najlepszych studentów naszej uczelni, które wręczał Ksiądz oraz Starosta Powiatu Wejherowskiego, Gabriela Lisius.

Słowo do zebranych skierował dziekan alumnów dk. Wiktor Szponar, który mówił o relacjach międzyludzkich, odwołując się do instytucji jaką jest gdańskie seminarium. Na zakończenie odbył się tradycyjny obiad dla wszystkich zaproszonych gości.

Cieszymy się, że możemy tworzyć tak wspaniały dom, jakim jest Gdańskie Seminarium Duchowne w Oliwie. Klerycy pełni zapału i entuzjazmu wkroczyli w nowy rok akademicki 2019/2020.