thirteen − ten =

Uroczystości w Sanktuarium Piaśnickim 6 października 2019

W niedzielę, 6 października, nasze seminarium uczestniczyło w obchodach ku czci osób pomordowanych w lesie Piaśnickim podczas II wojny światowej. Warto wspomnieć, że zginęła w tamtym miejscu bł. Alicja Kotowska, która jest jedną z patronów naszej kaplicy seminaryjnej.

Hołd pomordowanym przyjechali złożyć nie tylko klerycy, ale również rodziny ofiar pomordowanych, zakonnicy i siostry zakonne ze zgromadzenia sióstr Zmartwychwstanek, w którym była bł. Alicja. W obchodach brali też udział lokalni samorządowcy.

Uroczystej Mszy św. przewodniczył Metropolita Gdański, ks. abp Sławoj Leszek Głódź, który szczególnie opiekuje się sanktuarium w Piaśnicy i dba o pamięć tego miejsca. Nie można zapomnieć o tysiącach Polaków, zamordowanych w bestialski sposób w Piaśnicy przez oddziały SS. Do ofiar tego okresu należała elita i przyszłość naszego narodu: władze, ludzie wykształceni, nauczyciele, księża, rodziny, dzieci i niemowlęta.

Tak jak co roku, otoczmy naszą modlitwą tych, którzy niewinnie zginęli, ich rodziny i bliskich. Pamiętajmy o Piaśnicy i bądźmy dumni z tego, że jesteśmy Polakami. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie! A światłość wiekuista niechaj im świeci!