dziewięć − 3 =

Archidiecezjalny Dzień Młodzieży 26 listopada 2023

Dnia 26 listopada, w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata całą wspólnotą seminaryjną uczestniczyliśmy w Archidiecezjalnym Dniu Młodzieży. Wydarzenie zostało rozpoczęte wspólną Eucharystią pod przewodnictwem bp. Piotra Przyborka. Mszę koncelebrowali licznie zgromadzeni duszpasterze grup młodzieżowych z archidiecezji gdańskiej.

W swojej homilii biskup zachęcał zgromadzonych wiernych do głoszenia Ewangelii wszystkim, którzy potrzebują nadziei. Dobra nowina ma być niesiona w sposób dostosowany do dzisiejszych czasów, tak by każdy miał szansę na to by spotkać Jezusa w swoim życiu. Hierarcha zaznaczył bardzo ważny fakt, jakim jest to, iż chrześcijanin jest człowiekiem nadziei – nawet w momentach zwątpienia, czy rozpaczy – wie o tym, iż Chrystus jest obok i nie zostawi go samego.

Po zakończonej Mszy świętej rozpoczęła się agapa w Auli Jana Pawła II. Po zabawach integracyjnych, głos został zabrany przez przedstawicielkę Fundacji „Młodzi na progu” – organizacji pomagającej młodzieży w kryzysie uzależnienia, samotności, jak i też innych problemów z którymi borykają się w tych czasach ludzie młodzi.

Całe wydarzenie zakończyło się relacjami z tegorocznych Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie – głos zabrali przedstawiciele grup z parafii pw. Świętych Szymona i Judy Tadeusza z Chwaszczyna.