6 − 4 =

Zbiórki listopadowe GSD na parafiach 12 listopada 2020

Przypadająca w listopadzie uroczystość Chrystusa Króla jest świętem patronalnym Gdańskiego Seminarium Duchownego.

Niedziele tego miesiąca są więc w Archidiecezji Gdańskiej w sposób szczególny poświęcone modlitwie w intencji GSD. Wówczas cała wspólnota seminaryjna odwiedza parafie. Moderatorzy, profesorowie i klerycy dzielą się swoim świadectwem powołania oraz wygłaszają homilie.

Cała parafia wraz z przedstawicielami GSD modli się o nowe i święte powołania do kapłaństwa. Wspólnota seminaryjna zbiera również środki i ofiary na funkcjonowanie naszej uczelni oraz rozprowadza kalendarze, czasopisma, modlitewniki i książki napisane i stworzone w całości przez kleryków.

W tym roku wyjątkowo z powodu ogólnoświatowej sytuacji wizyty na parafiach zostają przełożone na wiosnę przyszłego roku. Mamy nadzieję, że pandemia do tej pory ustąpi, a my wszyscy będziemy mogli spotkać się na wspólnej liturgii w parafiach. Do tego czasu zapewniamy o naszej modlitwie w seminaryjnej kaplicy. Jako wspólnota GSD prosimy o dalsze wspieranie nas swoją modlitwą i ofiarą. Wyrażamy naszą wdzięczność i życzliwość wobec wszystkich, którzy otaczają nas swoją troską.

Bank PeKaO S.A. I o/Gdańsk
70 1240 1242 1111 0000 1588 3461