2 × two =

Wigilia Seminaryjna 20 grudnia 2019

Wspólnota Gdańskiego Seminarium Duchownego to nie tylko klerycy i przełożeni, ale cały sztab ludzi, który pracuje nad formacją młodych kandydatów do kapłaństwa. Doskonałą okazją, aby za to podziękować jest spotkanie opłatkowe. Takie miało miejsce w ubiegły piątek i dało wiele radości.

Tradycyjnie, jak co roku wspólnota GSD była świadkiem pięknych jasełek zorganizowanych przez rocznik I. Następnie wyjątkowym momentem tego wieczoru było wręczenie prestiżowej nagrody „Amicus Noster”, która została przyznana panu Tomaszowi Kloskowskiemu – prezesowi portu lotniczego im. Lecha Wałęsy. Seminarium dzieli z panem prezesem wspólne doświadczenia m.in.: coroczny mecz, rozgrywany między klerykami, a pracownikami lotniska, organizacja odpustu w kaplicy Jana Pawła II, połączona z kolacją i zwiedzaniem lotniska oraz sponsoring nagród dla kleryków. Gratulujemy Panu prezesowi i cieszymy się jego wsparciem i zaangażowaniem w dzieło GSD.

Całemu wydarzeniu przewodniczył Metropolita Gdański – ks. abp Sławoj Leszek Głódź, który poświęcił opłatki i wygłosił okolicznościowe słowo do zgromadzonych osób. Ksiądz Arcybiskup bardzo serdecznie podziękował za wszelkie tegoroczne działania i złożył wszystkim piękne życzenia. Po przełamaniu się opłatkiem wszyscy udali się na refektarz seminaryjny, aby spożyć wspólną wieczerzę wigilijną połączoną ze wspólnym kolędowaniem.

Wspólnota GSD życzy wszystkim błogosławionych świąt, opieki Matki Maryi i wielu łask Bożych. Niech te święta będą spędzone w rodzinnej atmosferze, miłości i pokoju. Niech Pan Jezus narodzi się w sercu każdego człowieka.