4 − 2 =

Prymicje seminaryjne 15 czerwca 2022

W środę, 15 czerwca, świeżo upieczeni absolwenci naszego seminarium po raz pierwszy odprawili Mszę św. w kaplicy seminaryjnej. Eucharystia zgromadziła całą wspólnotę GSD wraz z moderatorami, wykładowcami i pracownikami seminarium. Obecni byli również nasi pasterze: abp. Tadeusz Wojda SAC i bp. Wiesław Szlachetka. Mszy św. przewodniczył ks. Karol Heldt, a Słowo Boże w jej trakcie wygłosił ks. Tomasz Jaworski.

Kapłan w homilii mówił o skrywaniu tego, co najcenniejsze. Opierając się na Ewangelii wg św. Mateusza o pełnieniu dobrych uczynków odniósł się do realizacji praktyk: modlitwy, postu i jałmużny w życiu seminaryjnym, które znajdują doskonałe odzwierciedlenie w formacji duchowej alumnów. Wiele z nich dokonuje się w ukryciu przed kimkolwiek. Zna je tylko Bóg, który „widzi w ukryciu” i „oddaje” w stosownym czasie. Podobnie wy, klerycy, jako skarb naszej archidiecezji jesteście „ukryci” w takim miejscu jakim jest seminarium – spuentował ks. Tomasz.

Po liturgii wszyscy spotkaliśmy się na uroczystym śniadaniu prymicyjnym, po którym mogliśmy porozmawiać z neoprezbiterami o ich dotychczasowej, już kilkudniowej, posłudze kapłańskiej.