five × 3 =

Pielgrzymka GSD do Piaśnicy 3 października 2020

W sobotę 3 października odbył się wyjazd integracyjny wspólnoty Gdańskiego Seminarium Duchownego do Piaśnicy. Na miejscu kleryków wraz z przełożonymi przywitał kustosz miejscowego sanktuarium, ksiądz infułat Daniel Nowak, który pokazując groby poległych, przybliżył historię nazistowskiej zbrodni. Następnie odbyła się Msza święta przy ołtarzu piaśnickim w intencji zamordowanych, której przewodniczył ksiądz rektor, a homilię wygłosił ksiądz infułat.

Kolejnym punktem wycieczki była szkoła podstawowa z internatem w Kniewie prowadzona przez księży salezjanów. Ksiądz dyrektor Marek Barański po ugoszczeniu naszej wspólnoty ciepłym posiłkiem, oprowadził kleryków po szkole i opowiedział o dziele, dzięki któremu młodzież z biedniejszych rodzin odpowiednio zostaje przygotowana do dorosłego życia.

Na koniec wyjazdu wspólnota seminaryjna udała się na krótki spacer do Pucka.

Księdzu infułatowi Danielowi Nowakowi i księdzu dyrektorowi Markowi Barańskiemu dziękujemy za gościnność i podzielenie się doświadczeniem swojej posługi kapłańskiej oraz życzymy potrzebnych łask Bożych w dalszym prowadzeniu dzieł duszpasterskich!

Maryjo, Matko kapłanów – módl się za nami!

Św. Janie Bosko – módl się za nami!