3 × 5 =

Odpust seminaryjny 25 listopada 2019

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata to święto patronalne Gdańskiego Seminarium Duchownego. Z tej okazji, odbyła się uroczysta Msza św. odpustowa, która była poprzedzona całodniową adoracją Najświętszego Sakramentu i aktem zawierzenia seminaryjnej wspólnoty Chrystusowi Królowi Wszechświata. Eucharystii przewodniczył ks. kan. dr Krzysztof Kinowski, rektor GSD, a koncelebrowali z nim ojcowie duchowni – ks. kan. Wojciech Langowski, ks. kan. dr Jan Uchwat i ks. kan. dr  Krzysztof Szerszeń.

Taki dzień jak ten był okazją do wyrażenia wdzięczności za formowanie się nawzajem w drodze do kapłaństwa, za obecność i budowanie wspólnoty jaką jest seminarium. Każdy z kleryków i moderatorów jest ważnym elementem tego Bożego dzieła. Oczywiście nie zapominając o tym, że to przede wszystkim Chrystus gromadzi nas w tym miejscu, dlatego z odwagą i entuzjazmem klerycy odpowiadają na Jego głos: „Pójdź za mną!”

Wdzięczni Bogu za ten jubileusz, pragnieniem jest dalsze kontynuowanie dobrego dzieła, które zostało zapoczątkowane wiele lat temu. Dlatego w mocy Bożego Ducha wspólnota GSD prosi o modlitwę w intencji nowych i świętych powołań w kościele gdańskim.