seventeen − ten =

Pielgrzymka LSO do Oliwy 23 listopada 2019

Liturgiczna Służba Ołtarza – LSO to wyjątkowa formacja w Kościele. Uczy nie tylko poruszania się przy ołtarzu, ale też nawiązywania niezwykłej relacji z Panem Bogiem. Odkrywania Bożych tajemnic i rozpoznawania znaków. LSO stwarza niezwykłą okazję do integracji młodych chłopaków, dlatego jak co roku w Gdańskim Seminarium Duchownym jest organizowana pielgrzymka LSO.

W tym roku brało udział kilkaset ministrantów, którzy zjechali się prawie z wszystkich parafii Archidiecezji Gdańskiej na to wydarzenie. Gościem specjalnym tego dnia był ks. Jakub Bartczak – znany raper w środowisku katolickim, który właśnie ewangelizuje przez ten rodzaj muzyki.

Następnie ministranci mieli możliwość zwiedzenia murów seminarium i spotkania z klerykami, którzy ich oprowadzili po całym kompleksie. Na zakończenie pielgrzymki odbyła się uroczysta Msza święta pod przewodnictwem bp. Wiesława Szlachetki.

Warto dodać, że wielu młodych chłopaków przez służbę przy ołtarzu, odkrywa drogę powołania kapłańskiego. Pamiętajmy więc o modlitwie za nich, a kto wie może za kilka lat będziemy się cieszyć nowymi kolegami – klerykami.