9 + 2 =

Nowi kandydaci do kapłaństwa rozpoczęli kurs przygotowawczy

11 września pięciu nowych kandydatów, którzy wkroczyli na drogę formacji ku kapłaństwu w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Gdańskiej, rozpoczęło okres przygotowawczy. Potrwa on dwa tygodnie. Mariusz, Łukasz, Robert i Michał, Eryk pochodzą z Kuźnicy, Kowal, Gdyni i Gdańska. W tym czasie nowi alumni zapoznają się z funkcjonowaniem seminarium. Będą wdrażać się do różnych form formacji duchowej oraz intelektualnej. Opiekę nad I rokiem sprawują ojcowie duchowni: ks. Jan Uchwat oraz ks. Wojciech Langowski, którzy wprowadzą alumnów w praktykę medytacji, lektury Pisma Świętego, czytania duchowego oraz modlitwy Brewiarzem czyli Liturgią Godzin.

W czasie okresu przygotowawczego zaplanowane są pielgrzymki do różnych sanktuariów Archidiecezji Gdańskiej, a także wizyta w Kurii Metropolitalnej. Ważnym elementem jest też modlitwa za zmarłych kapłanów, szczególnie dawnych biskupów, rektorów i profesorów seminarium gdańskiego.

Mimo rozpoczętego okresu propedeutycznego, cały czas trwa rekrutacja kandydatów do Gdańskiego Seminarium Duchownego.

Drodzy przyjaciele, którzy odczuwacie w sobie powołanie do kapłaństwa, nie zwlekajcie z odpowiedzią na Boże zaproszenie i zgłaszajcie się do naszego seminarium. Więcej informacji TUTAJ.

Pamiętamy o Was w swoich modlitwach! Życzymy dobrych natchnień Ducha Świętego i serdecznie zapraszamy!Dodano: 12 września 2020