eleven + 11 =

Modlitwa w czasie pandemii koronawirusa 17 marca 2020

            W obliczu ogłoszonej przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) pandemii oraz w odpowiedzi na apel pasterza naszej archidiecezji JE ks. abp Sławoja Leszka Głódzia, jak i na zalecenia Konferencji Episkopatu Polski oraz liczne prośby Ojca Świętego Franciszka nasza wspólnota seminaryjna podjęła jeszcze większe praktyki modlitewne w związku z panującą na świecie zarazą.

            Po każdej Mszy św. w kaplicy odśpiewujemy suplikacje, prosząc Boga, aby zachował ludzkość od wszelkich niebezpieczeństw i zmiłował się nad nami. Również codziennie modlimy się w intencjach o zdrowie dla chorych i siłę dla ich bliskich. Pamiętamy o lekarzach, pielęgniarkach, całym personelu medycznym i wszystkich służbach, które działają w celu zatrzymania rozprzestrzeniania się tego wirusa. Tych, którzy już zmarli na skutek zarażenia polecamy miłosiernemu Ojcu, aby przyjął ich do wiecznej chwały i obdarzył szczęściem wiecznym. Wszystkie te intencje polecamy w sposób szczególny w modlitwie różańcowej oraz koronce do Bożego Miłosierdzia.

            Jesteśmy pełni nadziei, że Bóg w swojej wielkiej dobroci wysłucha nas i obdarzy wszystkich łaską zdrowia, a kryzys epidemiologiczny panujący obecnie na świecie przejdzie do historii. Ufamy, że ten czas wyda liczne owoce i przyczyni się jeszcze bardziej do naszego nawrócenia w obliczu trwającego wielkiego postu i zbliżających się Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego.