thirteen − six =

Metropolitalne spotkanie kleryków 1 czerwca 2019

Co dwa lata w Metropolii gdańskiej jest organizowane spotkanie kleryków. Obejmuje ono kleryków z seminariów duchownych z Gdańska, Pelplina oraz Torunia. Każde spotkanie przygotowywane jest przez inne seminarium – tym razem Gdańskie Seminarium Duchowne pełniło rolę gospodarza.

Centralnym punktem kleryckiego spotkania jest zawsze Eucharystia, która miała miejsce w Bazylice Morskiej w Gdyni. Uroczystej Mszy świętej przewodniczył ks. rektor Krzysztof Kinowski wraz z rektorami pozostałych seminariów. Po Eucharystii przeszliśmy do znajdującego się nieopodal Muzeum Marynarki Wojennej, które mieliśmy przyjemność zwiedzić.

Po wizycie w muzeum udaliśmy się katamaranem „Rubin” nad gdańską Motławę. Wielkim powodzeniem cieszyło się zwiedzanie kolejnego muzeum – tym razem II Wojny światowej w Gdańsku. Owo miejsce jest niezwykle bogate w informacje, odwiedza je mnóstwo turystów i można byłoby spędzić tam cały dzień.

Pod wieczór udaliśmy się do Gdańskiego Seminarium, gdzie przy kawie na refektarzu pocysterskim mieliśmy okazję wymienić się doświadczeniami życia seminaryjnego. Metropolitarne spotkania alumnów są wspaniałą okazją do wspólnej integracji. Jest to okazja do zaprzyjaźnienia się z klerykami z najbliższej nam okolicy.