1 × pięć =

Mecz Filozofia-Teologia 15 listopada 2023

Jak to powiadał św. Jan Paweł II – „Z rzeczy nieważnych piłka nożna jest najważniejsza” – dlatego zgodnie z tradycją naszego seminarium 15.11.2023 r. na Przymorzu rozegraliśmy mecz pomiędzy studentami teologii (IV-VI rocznik), a studentami filozofii (I-III rocznik). Tym razem lepsza okazała się drużyna filozofii.
Tegoroczne spotkanie rozpoczęliśmy wspólną modlitwą. Na początku mecz był bardzo wyrównany, jednak z czasem to zawodnicy filozofii zaczęli przejmować inicjatywę. Po kilku dobrze skonstruowanych akcjach oraz świetnych interwencjach bramkarza pierwsza połowa skończyła się wynikiem 4:0 dla młodszych roczników. Drużyna teologii wyszła mocno zmotywowana na drugą połowę i udało im się zdobyć dwie bramki. Nie powstrzymało to jednak zawodników filozofii, którzy wielokrotnie zmuszali bramkarza teologii do wyjmowania piłki z siatki. Mecz zakończył się wynikiem 9:2 dla drużyny filozofii.
Po wygranym meczu mogliśmy usłyszeć okrzyki radości wygranego zespołu. Nie zabrakło również przyjacielskich uścisków dłoni pomiędzy rywalami i chęci rewanżu – a ten już w przyszłym roku akademickim!