nine + nineteen =

#GSD wraca do życia 26 października 2020

Dzisiaj nasza wspólnota seminaryjna zakończyła kilkunastodniową walkę z koronawirusem. Ostatni z naszych braci czują się już dobrze i wyszli z izolacji.
Nie był to dla nas łatwy czas, lecz mimo wielu trudności zaowocował pogłębieniem relacji z Panem Bogiem. Czas spędzony na kwarantannie pozwolił nam ponownie odkryć jak ważnym miejscem dla każdego kleryka jest kaplica. Jest to nasza codzienność, która bardzo szybko może spowszednieć. Jednak dni spędzone na indywidualnej modlitwie sprawiły, że jeszcze bardziej doceniliśmy obecność żywego Boga pośród nas.
Jesteśmy bardzo wdzięczni naszym moderatorom za troskę i wytężoną pracę podczas izolacji. Pomimo wielu trudności nie zostawili nas. Zadbali o naszą formację duchową poprzez transmisje Mszy Świętych i nabożeństw. Dziękujemy wam bardzo, także za waszą pomysłowość i kreatywność!
Wielką troską wykazała się kuchnia i pracownicy świeccy, którzy sprawili, że pomimo kwarantanny wszyscy klerycy pozostający w pokojach nie byli głodni. To dzięki nim seminarium funkcjonowało i przetrwało ten trudny okres. Dziękujemy za wszystko!
Dziękujemy wszystkim Przyjaciołom za towarzyszenie nam podczas wspólnych modlitw w minionych dniach i zapewniamy o naszej nieustannej modlitwie. Mamy nadzieję, że wkrótce spotkamy się ponownie nie tylko wirtualnie, ale także osobiście.
Wraz z powrotem do codzienności kończymy transmisje na naszym seminaryjnym Facebooku. O przyszłych transmisjach z kaplicy seminaryjnej będziemy informować na bieżąco.