fifteen − 2 =

Złoty jubileusz kapłaństwa Metropolity Gdańskiego

W niedzielę, 21 czerwca, cała Archidiecezja Gdańska świętowała uroczyście 50-lecie kapłaństwa JE ks. abp. Sławoja Leszka Głódzia Metropolity Gdańskiego. Kapłani oraz wierni zgromadzili się na Mszy Świętej jubileuszowej, której oprawę liturgiczną przygotowali klerycy Gdańskiego Seminarium Duchownego.

Na uroczystość zjechali m. in. ks. abp Mirosław Adamczyk – nuncjusz apostolski w Argentynie, pochodzący z Gdańska oraz ks. abp Andrzej Dzięga – metropolita szczecińsko-kamieński, pochodzący z Radzynia Podlaskiego (diecezja siedlecka), który wygłosił homilię. W słowach skierowanych do wiernych zgromadzonych w archikatedrze oliwskiej przybliżył sylwetkę dostojnego Księdza Jubilata, przypominając pracę w dykasteriach w Stolicy Apostolskiej, zasługi w tworzeniu struktur Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego w wolnej Rzeczypospolitej, biskupstwo w diecezji warszawsko-praskiej, a następnie w archidiecezji gdańskiej.

Dokładnie 50 lat temu ks. Sławoj Leszek Głódź odprawił swoją pierwszą Mszę Świętą w życiu. Nikt wówczas nie przypuszczał dokąd pośle go Chrystus. Dziś w sposób szczególny dziękujemy za troskę o Lud Boży, która wyraża się w stanowczym i odważnym kierowaniu lokalnym Kościołem jako arcybiskup metropolita. Jest to trudne i niełatwe zadanie, które Ksiądz Jubilat stara się jak najlepiej wykonać – dodał kaznodzieja.

Pamiętajmy dziś w modlitwie o dostojnym Księdzu Jubilacie oraz wypraszajmy dla niego obfite łaski i błogosławieństwo Boże na dalsze lata pasterskiej posługi w głoszeniu Ewangelii o zmartwychwstałym Panu.Dodano: 21 czerwca 2020