two × 4 =

XIII Niedziela Biblijna 18 kwietnia 2021

18 kwietnia, całą wspólnotą seminaryjną, uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy świętej w archikatedrze oliwskiej, która zainaugurowała w Kościele XIII Tydzień Biblijny. Eucharystii przewodniczył JE abp Tadeusz Wojda, a jej rozpoczęciem był rachunek sumienia poprowadzony na podstawie dwóch fragmentów Ewangelii według św. Marka, którą odczytali klerycy GSD.

Diecezjalny moderator Dzieła Biblijnego w archidiecezji gdańskiej – ks. dr hab. Grzegorz Szamocki – przypomniał zebranym na liturgii o przeżywanym w Polsce V Narodowym Czytaniu Pisma Świętego.

Z kolei metropolita gdański – abp. Tadeusz Wojda – w homilii zwrócił uwagę na wyjątkowość Pisma Świętego. Jest ono tym słowem, które Bóg nieustannie kieruje do nas. Jest ono obecne w każdym domu, w każdej rodzinie. Słowo Boże jest dla nas wszystkim i każdy z nas powinien korzystać z niego jak najczęściej.

Na zakończenie Mszy świętej, każdy z wiernych, zgromadzonych na Eucharystii, otrzymał karteczkę z siglami z Pisma Świętego. Ksiądz Szamocki zachęcił wszystkich zebranych, aby po powrocie do domów otworzyć Biblię i w należytym skupieniu oraz powadze rozważyć dany fragment Słowa Bożego.