16 + nineteen =

W łączności z Panamą 26 stycznia 2019

Dzisiaj w nocy z 26 na 27 stycznia, klerycy z Gdańskiego Seminarium Duchownego byli obecni na wydarzeniu Gdynia PANAma, które umożliwiło poczuć klimat Światowych Dni Młodzieży szerszej grupie odbiorców z całej naszej diecezji. Ogromną gościnnością wykazali się ojcowie franciszkanie przyjmując i udostępniając swój klasztor dla kilkuset osób.

W łączności z papieżem Franciszkiem i tysiącami innych młodych ludzi z całego świata, klerycy mieli okazję modlić się i dać dobre świadectwo swoim rówieśnikom. Ci natomiast  dzielili się swoim entuzjazmem i energią podczas koncertu, takich gwiazd jak Edzio, Jan Elf, DJ Fala czy też Anatom. Był to pokaz ogromnej chrześcijańskiej radości, która pociąga za serce.

Po części rozrywkowej, o godz. 22.00 odbyła się uroczysta Msza święta w kościele parafialnym pod przewodnictwem Jego Ekscelencji ks. bp. Zbigniewa Zielińskiego. Organizatorami wydarzenia byli ks. Piotr Nadolski i Ruch Światło-Życie z ks. Mateuszem Zawadzkim na czele, który jest głównym moderatorem tej wspólnoty. Serdecznie dziękujemy za duchowe wsparcie i polecamy się dalszej modlitwie.

Zdjęcia: gdansk.gosc.pl