sixteen − four =

Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata 21 listopada 2021

20 listopada nasza seminaryjna wspólnota przeżywała dzień skupienia poprowadzony przez ojców duchownych ks. Jana Uchwata i ks. Wojciecha Langowskiego. Tematem przewodnim była cisza i milczenie, jako drogi budujące przestrzeń, pomagającą usłyszeć Pana Boga. Ojcowie wskazywali również na rolę, jaką w życiu duchowym kleryka i kapłana odgrywa odcięcie się od sprzętów elektronicznych. Istotnym punktem dnia skupienia była adoracja Najświętszego Sakramentu przygotowująca nas bezpośrednio do odpustu seminaryjnego.

Dzień skupienia, przypadający na wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego a zarazem wigilię Uroczystości Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – patrona seminarium, zakończył się Mszą św. odpustową. Eucharystii przewodniczył metropolita gdański abp Tadeusz Wojda SAC, a koncelebrowali Ją wspólnie z nim moderatorzy seminarium i niektórzy z naszych wykładowców.

W homilii, którą wygłosił ks. Łukasz Grelewicz, prefekt okresu propedeutycznego GSD, usłyszeliśmy o słowie prawdy, którą głosił Jezus. To właśnie On jest całą Prawdą i ukazuje ją całym sobą.

Po uroczystej liturgii wszyscy zasiedliśmy do wspólnego stołu, świętując odpust ku czci Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Tam abp Tadeusz zwrócił uwagę na misję jaką powierzył nam patron naszego seminarium. „Musimy nieustannie stawać się Jego uczniami, w końcu jesteśmy w szkole samego Chrystusa, a to zobowiązuje” – spuentował metropolita gdański.