1 × 2 =

Upamiętnienie Wydarzeń Grudniowych 1970 roku 17 grudnia 2018

W niedzielę, 16 grudnia, obchodziliśmy w Gdańsku kolejną rocznica tragicznych wydarzeń grudnia 70’. Z tej okazji ks. Abp Metropolita Gdański Sławoj Leszek Głódź odprawił uroczystą Mszę Świętą w bazylice św. Brygidy w Gdańsku, na której licznie zgromadzili się świadkowie tamtych wydarzeń, ich rodziny oraz wiele osób, dla których los naszej Ojczyzny nie jest obojętny, a pamięć o tamtych tragicznych wydarzeniach jest wciąż żywa.

Wspólna modlitwa w intencji ofiar oraz o pomyślność Ojczyzny jest najpiękniejszą formą pamięci o tym co się wydarzyło, daje też siłę aby przebaczyć oprawcom i z odwagą patrzeć w przyszłość.

Następnego dnia, tj. poniedziałkowym rankiem całą wspólnotą Gdańskiego Seminarium Duchownego udaliśmy się pod Pomnik Ofiar Grudnia 1970 w Gdyni-Stoczni, aby wziąć udział w uroczystościach, które rozpoczęły się o godz. 6:00. Na początku odśpiewaliśmy Hymn Narodowy. Następnie po przemówieniach, ksiądz arcybiskup poprowadził modlitwę za poległych. Po modlitwie nastąpiła salwa honorowa, a po niej złożenie wieńców pod pomnikiem. Pamiętajmy w modlitwach za wszystkich poległych, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny.