3 × 4 =

Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana 9 czerwca 2022

W czwartek, w święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, całą wspólnotą seminaryjną spotkaliśmy się w naszym refektarzu, aby przy grillu podziękować Pani Stanisławie i Pani Bogumile za dotychczasowa pracę w seminarium. Z końcem czerwca obie Panie przechodzą na zasłużoną emeryturę. Nie mniej jednak drzwi seminaryjne zawsze pozostaną dla nich otwarte.

Osobiste podziękowania złożył Metropolita Gdański, abp Tadeusz Wojda SAC, który tego samego dnia poinformował nas o zmianach przełożonych w Gdańskim Seminarium Duchownym.

Dotychczasowy Rektor GSD, ks. dr Krzysztof Kinowski, z dniem 31 sierpnia, podejmie pracę naukową w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Nadal jednak pozostanie wykładowcą Pisma Świętego w seminarium. Jego miejsce zajmie, dotychczasowy Prorektor GSD, ks. dr Krzysztof Szerszeń.

Nowym Prorektorem został mianowany ks. mgr lic. Łukasz Grelewicz, dotychczasowy Prefekt Okresu Propedeutycznego.

Wraz z nowym rokiem akademickim okres propedeutyczny w seminarium duchownym rozpoczną klerycy z archidiecezji gdańskiej i diecezji toruńskiej. Z tego względu nowy Prefekt Okresu Propedeutycznego będzie wyznaczony do tej funkcji przez biskupa toruńskiego, bp. Wiesława Śmigla.

Późnym popołudniem ponownie spotkaliśmy się z Metropolitą Gdańskim, tym razem przy Stole Eucharystycznym. Arcybiskup Tadeusz Wojda SAC przewodniczył uroczystej Mszy św., podczas której modliliśmy się w intencji powołań i naszej wspólnoty. Jej budowanie jest ważne w posłudze kapłańskiej, do której się przygotowujemy. Formacja seminaryjna ma za zadanie upodobnić nas, coraz bardziej, do Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.