dwa × 2 =

ŚWIĘCENIA PREZBITERATU 2024 1 czerwca 2024

W piątek, 31 maja uczestniczyliśmy w uroczystych nieszporach, którym przewodniczył ks. rektor Krzysztof Szerszeń. W trakcie tej modlitwy czterech diakonów – Mateusz Glembin, Adrian Nastały, Mateusz Woroniecki, Patryk Zybert – złożyło wyznanie wiary przed przyjęciem święceń prezbiteratu.
W sobotę zaś miała miejsce uroczysta Msza św. z udzieleniem święceń kapłańskich, celebrowana przez ks. abp. Tadeusza Wojdę wraz z księżmi moderatorami i licznie przybyłymi kapłanami. W homilii metropolita zachęcił nowych kapłanów, aby pozostawali w bliskiej relacji z Jezusem Chrystusem. On chce posłać ich do świata nie jako ekspertów komputerowych, znawców polityki, architektury czy malarstwa, ale jako kapłanów, specjalistów od spraw Bożych. Chce, aby byli w tym świecie Jego wiernym odbiciem. Arcybiskup zwrócił się do czterech przyszłych księży, aby jak Jezus uczynili z siebie dar dla innych, zwłaszcza dla tych, którzy są w potrzebie. Kaznodzieja wezwał neoprezbiterów, by szli do ludzi z Jezusem, ponieważ wtedy wielu zagubionych ludzi uda im się wyrwać ze szponów złego ducha i uratować.
Na koniec uroczystości nowo wyświęceni kapłani skierowali swoje podziękowania do biskupów, moderatorów, wykładowców oraz rodziców. Następnie abp Wojda wręczył neoprezbiterom dekrety kierujące ich do posługi w pierwszych parafiach.