trzynaście + osiemnaście =

Prymicje seminaryjne

Cały czas trwa nasza radość z daru czterech nowych prezbiterów! Nasi bracia Adrian, Mateusz, Patryk i Mateusz trzy dni po święceniach kapłańskich zgodnie z tradycją odprawili pierwszą Mszę świętą w kaplicy seminaryjnej – tej samej, w której przez sześć lat poznawali Chrystusa, uczyli się podążania za Nim i wzrastali w swoim powołaniu do kapłaństwa.

W obecności arcybiskupa metropolity gdańskiego Tadeusza Wojdy, biskupów pomocniczych, pracowników Kurii Metropolitalnej, sióstr zakonnych, moderatorów seminarium, wykładowców, pracowników świeckich oraz przyjaciół naszej wspólnoty Mszy świętej przewodniczył duktor rocznika ks. Patryk Zybert, a homilię wygłosił ks. Mateusz Woroniecki, który rozpoczął kazanie, mówiąc: „Nikt z nas, jak tutaj siedzimy, nie znalazł się na świecie z przypadku. Nawet jeśli wydaje nam się, że okoliczności wskazują na coś innego. Nikt z nas, ochrzczonych, nie stał się katolikiem z przypadku […]. Nikt z nas nie znalazł się w tym miejscu z przypadku, z eksperymentu Bożego czy z przygodnego wydarzenia. W każdej z tych okoliczności był obecny plan Boży. Jezus chciał, abyś się tu znalazł. Wiele różnych zdarzeń, które działy się w naszym życiu, było przygotowaniem do naszych kolejnych zadań”.

Na końcu Mszy świętej neoprezbiterzy udzielili prymicyjnego błogosławieństwa dla biskupów i księży, dla sióstr zakonnych, osób świeckich oraz kleryków. Następnie wszyscy mogliśmy dzielić się radością przy uroczystym śniadaniu.

Dziękujemy naszym braciom neoprezbiterom za wspólnie spędzony czas w trakcie formacji seminaryjnej i liczymy, że szybciej lub później znowu się zobaczymy – razem z nimi po drugiej stronie ołtarza.Dodano: 4 czerwca 2024