one × 3 =

Styczniowy Dzień Skupienia 6 stycznia 2020

Tradycyjnie powrót z przerwy świątecznej w GSD, rozpoczął się dniem skupienia, który prowadził ojciec Jan Jarosz OMI. W noworocznych naukach zwrócił uwagę na to, aby odbijać blask Chrystusa niczym księżyc odbija promienie słońca. Tak, by napotkani ludzie widząc zachowanie zadawali pytania o wiarę. Zaznaczył, również aby nie bać się swoich słabości, bo to w nich Chrystus jest najbardziej ukryty. Moc w słabości się doskonali.

Po adoracji połączonej z nieszporami, które kończyły dzień skupienia, nastąpił obrzęd poświęcenia kredy i kadzidła. Tym samym przełożeni seminarium udali się do kleryckich pokoi, gdzie odbyły się odwiedziny duszpasterskie, popularnie znane kolędą.

Okres Bożego Narodzenia w Polsce jest jednym z najpiękniej obchodzonych świąt. Nie wolno zapomnieć jednak, aby mieć otwarte serca nieustannie na Chrystusa, bo jeśli On będzie gościł w domach przez cały rok, to będzie to dobry rok. Niech Jezus Chrystus, który dziś objawia się w szczególny sposób, wszystkim obficie błogosławi.