seventeen − 14 =

„Wypłyń na głębię!” 9 listopada 2019

Ukazało się najnowsze wydanie Modlitewnika Gdańskiego Seminarium Duchownego pt. „Wypłyń na głębię!”. Publikację zespołu alumnów pod kierownictwem ks. dr. Krzysztofa Kinowskiego otwierają znamienne słowa św. Pawła Apostoła: „Przy każdej sposobności módlcie się w Duchu!”.

Książka łączy w sobie kilka funkcji: klasycznego modlitewnika, śpiewnika oraz poradnika duchowego. Modlitewnik zawiera w sobie m.in. mały katechizm, modlitwy codzienne wspólnoty seminaryjnej, obrzędy Mszy świętej wraz z modlitwami przed i po Eucharystii, nabożeństwa, nowenny, litanie, modlitwy w różnych potrzebach, pieśni kościelne (także w języku łacińskim) oraz teksty pomocne w rachunku sumienia czy rozmyślaniu nad Pismem Świętym.

Dzięki starannie wyselekcjonowanym tekstom, poręcznemu formatowi i przystępnej szacie graficznej nasz modlitewnik stanowi niezwykle wartościową i praktyczną pomoc w życiu duchowym współczesnego człowieka.

Oddając go w ręce wiernych, pragniemy zaprosić ich do włączenia się we wspólną modlitwę w intencji powołań kapłańskich, a także do jeszcze głębszego doświadczenia osobistej relacji z Bogiem.