dziewiętnaście − siedem =

„Matura i co dalej” 2023 – relacja 29 maja 2023

W dniach 26-28 maja w Gdańskim Seminarium Duchownym odbyły się coroczne rekolekcje powołaniowe ,,Matura i co dalej?”. W tym roku w wydarzeniu uczestniczyło siedmiu młodych mężczyzn, którzy mieli okazję przyjrzeć się swojej drodze życiowej oraz zobaczyć, jak wygląda codzienność kleryków. Brali oni więc udział w stałych punktach dnia takich jak: Eucharystia, nabożeństwo majowe, modlitwa brewiarzowa, adoracja Najświętszego Sakramentu. Między stałymi punktami rekolekcji było też bardzo dużo czasu na luźne rozmowy z klerykami i moderatorami.

Konferencję w tym roku wygłosił ks. Mateusz Tarczyński. który poruszył temat „logiki wiary”. Podczas wykładu uczestnicy dowiedzieli się w jaki sposób mogą odczytywać sygnały dawane przez Boga. W sobotni wieczór gościliśmy również ks. Ireneusza Stożyńskiego, który podzielił się swoim świadectwem powołania oraz przeprowadził Q&A, w którym nasi goście mogli zadawać dowolne pytania dotyczące życia kapłańskiego.

Rekolekcje powołaniowe zakończyły się w niedzielę Mszą świętą w archikatedrze oliwskiej, po której odbył się obiad na refektarzu pocysterskim razem z uczestnikami Dnia Towarzystwa Przyjaciół GSD.

W oczekiwaniu na wyniki maturalne módlmy się o rozeznanie powołania dla wszystkich tegorocznych abiturientów, a także o nowe oraz święte powołania kapłańskie.