4 × three =

Matura… i co dalej? 2021 30 maja 2021

W piątek, 28 maja, w naszej wspólnocie rozpoczęła się kolejna edycja akcji „Matura i co dalej?”. Są to trzydniowe rekolekcje powołaniowe dla młodzieży męskiej, które zgromadziły 8 młodych mężczyzn, pragnących jeszcze raz rozeznać swoje życiowe powołanie. Tym razem zbiegły się one z zapoczątkowaną w kwietniu tego roku comiesięczną skrutacją Pisma Świętego, na którą przyjechało także wielu chętnych.

Weekend w GSD rozpoczął się od przywitania uczestników i uroczystej Eucharystii, podczas której nasi goście zadbali o należytą oprawę liturgiczną. Następnie po kolacji i nabożeństwie majowym odbyła się konferencja ks. Jana Uchwata, dotycząca znaków powołania, jakie nieustannie dostajemy od Boga.

Kolejny, najbardziej intensywny, dzień rozpoczęliśmy od odśpiewania godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. Następnie przyszedł „czas dla brata”, a więc czas kiedy mogliśmy spędzić go na rozmowach i w miłej atmosferze z przybyłą młodzieżą. Zwieńczeniem przedpołudnia była skrutacja Pisma Świętego poprowadzona przez ks. Wojciecha Langowskiego, a po obiedzie nadszedł czas na dzielenie się jej owocami wraz z ojcami duchownymi naszej wspólnoty. Nie zabrakło również czasu na spotkania z ciekawymi gośćmi. Specjalnie na ten dzień przyjechali do nas ks. Łukasz Grelewicz i ks. Robert Zieliński. Dzień zakończył się wyjazdem i odmówieniem różańca w Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Matemblewie oraz specjalnie przygotowaną na ten wieczór adoracją w seminaryjnej kaplicy, połączoną ze śpiewem.

Rekolekcje powołaniowe zakończyły się w niedzielę po smacznym obiedzie oraz Mszy św. w archikatedrze oliwskiej. Mamy nadzieję, że te trzy dni podbudowały wiarę w niejednym sercu i pomogły choć po części rozeznać życiowe powołanie, a także podjąć decyzję, aby pójść za Chrystusem od razu po zdanej maturze.