fourteen − nine =

Kandydatura do święceń diakonatu i prezbiteratu 16 listopada 2019

W sobotę, 16 listopada, 13 kleryków z V roku Gdańskiego Seminarium Duchownego, kierowani miłością Chrystusa i umocnieni przez wewnętrzne działanie Ducha Świętego, wyraziło gotowość poświecenia się na służbę Bogu i ludziom. Są to: Bartłomiej Borkowski, Michał Czyż, Mateusz Grabowski, Oskar Gramacki, Mateusz Majka, Marcin Nowak, Arkadiusz Kosznik, Błażej Tybura, Jakub Wojewódka, Daniel Zając, Paweł Westfal, Daniel Trochowski i Dawid Kas.

Cała uroczystość miała miejsce w parafii Miłosierdzia Bożego w Żukowie, z której pochodzi jeden z kandydatów – Arkadiusz Kosznik. Głównym celebransem tego wydarzenia był bp. Zbigniew Zieliński. Koncelebrowali z nim przełożeni oraz ojcowie duchowni Gdańskiego Seminarium Duchownego.

Admissio, czyli obrzęd kandydatury, to bardzo ważny moment na drodze do święceń diakonatu, a następnie prezbiteratu. Można powiedzieć, że są to pewnego rodzaju zaręczyny, gdyż kandydaci do święceń, oficjalnie zostają przedstawieni Kościołowi jako przyszli Kapłani. Tym samym w ich formacji, rozpoczynają się bezpośrednie przygotowania do przyjęcia tej godności.

Wspólnota GSD gratuluje podjęcia tak wielkiej odpowiedzialności za siebie i za Kościół przyszłym diakonom, a także pragnie zapewnić o modlitwie w ich intencji, aby dobry Bóg błogosławił im w ważnych wyborach.