two + 14 =

Kandydatura 14 listopada 2020

W sobotę, 14 listopada, 4 kleryków z V roku Gdańskiego Seminarium Duchownego, kierowani miłością Chrystusa i umocnieni przez wewnętrzne działanie Ducha Świętego, wyraziło gotowość poświecenia się na służbę Bogu i ludziom. Są to: Łukasz Franus, Karol Heldt, Tomasz Jaworski, Cezary Maksymowicz.

Cała uroczystość miała miejsce w salezjańskiej parafii NMP Wspomożenia wiernych w Rumi, z której pochodzi jeden z kandydatów – Łukasz Franus. Głównym celebransem tego wydarzenia był bp. Zbigniew Zieliński. Koncelebrowali z nim przełożeni oraz ojcowie duchowni Gdańskiego Seminarium Duchownego.

Admissio, czyli obrzęd kandydatury, to bardzo ważny moment na drodze do święceń diakonatu, a następnie prezbiteratu. Można powiedzieć, że są to pewnego rodzaju zapowiedzi, gdyż kandydaci do święceń, oficjalnie zostają przedstawieni Kościołowi jako przyszli Kapłani. Tym samym w ich formacji, rozpoczynają się bezpośrednie przygotowania do przyjęcia tej godności.

Wspólnota GSD gratuluje podjęcia tak wielkiej odpowiedzialności za siebie i za Kościół przyszłym diakonom, a także pragnie zapewnić o modlitwie w ich intencji, aby dobry Bóg błogosławił im w ważnych wyborach.