11 + 20 =

Grudniowy dzień skupienia 9 grudnia 2023

Wielką radość związaną z udzieleniem posługi akolitatu naszym dwóm braciom z IV roku poprzedził dzień skupienia, który poprowadził dla nas ks. dr hab. Krzysztof Bielawny, ojciec duchowny Seminarium Duchownego w Elblągu.

Ksiądz Krzysztof, który był także dyrektorem Archidiecezjalnego Domu Rekolekcyjnego przy Sanktuarium Matki Boskiej Gietrzwałdzkiej, jako główny rys tego dnia skupienia obrał postać Maryi, której jedyne w Polsce uznane objawienie miało miejsce właśnie w Gietrzwałdzie. Dowiedzieliśmy się, jak wielkie znaczenie religijne i narodowe, a także bogactwo wiary zawierają w sobie słowa Maryi, które wypowiedziała w tamtym miejscu do Polaków. Prowadzący dnia skupienia, wychodząc od zestawienia przesłania gietrzwałdzkiego z innymi objawieniami maryjnymi XIX wieku, pokazał nam, jakie konsekwencje miało odrzucenie słów Maryi, a jakie owoce wydało ich przyjęcie i spełnienie wielokrotnej prośby Matki Bożej: „odmawiajcie gorliwie różaniec!”.

Dziękujemy księdzu Krzysztofowi za poprowadzenie tego dnia skupienia, zwłaszcza za tak nowoczesną formę poprowadzonych konferencji.