eight + fifteen =

Miesiąc: Listopad 2019

30 listopada 2019 Uroczyste ekumeniczne nieszpory I Niedzieli Adwentu

W sobotę, 30 listopada, klerycy seminarium wezmą udział w uroczystych nieszporach I Niedzieli Adwentu w Archikatedrze Oliwskiej.

Czytaj więcej
29 listopada 2019 Rekolekcje dla Rodziców w Straszynie

W piątek, 29 listopad,a wspólnota rodziców kleryków GSD, rozpocznie swój coroczny święty czas w domu rekolekcyjnym archidiecezji gdańskiej pod wezwaniem św. Wojciecha w Straszynie koło Gdańska.

Czytaj więcej
23 listopada 2019 Pielgrzymka LSO do Oliwy

Zapraszamy wszystkich ministrantów, lektorów i ceremoniarzy do wzięcia udziału w kolejnej Pielgrzymce LSO do Oliwy.

Czytaj więcej
10 listopada 2019 Niedziela Modlitw za GSD

W listopadzie niedziele są w sposób szczególny poświęcone modlitwie w intencji Gdańskiego Seminarium Duchownego, oraz o powołania do kapłaństwa w naszej archidiecezji. Od kilku lat ta niedziela jest także dniem obecności w parafiach przedstawicieli Seminarium, a więc moderatorów, profesorów oraz kleryków....

Czytaj więcej
9 listopada 2019 Kurs lektora w GSD

W sobotę, 9 listopada, w Gdańskim Seminarium Duchownym rozpocznie się cykl spotkań z liturgiczną służbą ołtarza naszej archidiecezji, mający na celu pomóc młodym, zaangażowanym w służbę Panu Bogu mężczyznom, rozeznanie swojego powołania oraz przygotowanie do służby ceremoniarza.

Czytaj więcej
7 listopada 2019 Msza święta za zmarłych biskupów gdańskich

7 listopada, w czwartek, w ramach dziękczynienia Panu Bogu za arcybiskupa, biskupów i kapłanów, którzy służyli naszej archidiecezji, w archikatedrze oliwskiej zostanie odprawiona uroczysta Msza święta w ich intencji. Przewodniczyć jej będzie ks. abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański. Homilię...

Czytaj więcej