nine − seven =

Miesiąc: Czerwiec 2019

24 czerwca 2019 Początek wakacji letnich

Klerycy GSD po zakończeniu sesji egzaminacyjnej oraz trwając w duchu radości ze święceń w stopniu diakonatu, rozpoczynają wakacje letnie, podczas których pomagają oraz pełnią różne posługi w parafiach rodzinnych oraz parafiach praktyk, uczestnicząc także w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę,...

Czytaj więcej
23 czerwca 2019 Wyjazd na parafie w dekanacie puckim, morskim i żarnowieckim r. I – IV

23 czerwca to Niedziela Powołaniowa, która jest szczególnym dniem obecności kleryków roczników I - IV GSD na parafiach w dekanatach: puckim, morskim i żarnowieckim.

Czytaj więcej
22 czerwca 2019 Święcenia Diakonatu

W sobotę klerycy 5. roku przyjmą święcenia w stopniu diakonatu w kościele pw. św. Antoniego Padewskiego w Redzie podczas uroczystej Mszy św. o godz. 10.00. Otoczmy przyszłych diakonów modlitwą, prosząc o potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo.

Czytaj więcej
16 czerwca 2019 Rekolekcje przed święceniami diakonatu

W niedzielę, 16 czerwca, alumni roku V rozpoczną rekolekcje przed przyjęciem swoich pierwszych święceń – święceń w stopniu diakonatu.

Czytaj więcej
13 czerwca 2019 Egzamin „Ex Universa Theologia”

W czwartek, 13 czerwca, klerycy roku V przystąpią do egzaminu Ex Universa Theologia, podsumowującego całe studia teologiczne.

Czytaj więcej
12 czerwca 2019 Odpust kaplicy seminaryjnej – Bł. Męczenników Gdańskich

W środę, 12 czerwca wspólnota GSD przeżywać będzie odpust ku czci Błogosławionych Męczenników Gdańskich II Wojny Światowej, patronujących naszej kaplicy seminaryjnej.

Czytaj więcej
8 czerwca 2019 Sesja egzaminacyjna r. I – IV

8 czerwca, klerycy roczników I - IV rozpoczną sesję egzaminacyjną. Prośmy dla nich o dary Ducha Świętego, szczególnie łaskę wykorzystania zdobytej wiedzy.

Czytaj więcej
7 czerwca 2019 Zakończenie zajęć dydaktycznych r. I – IV

W piątek, 7 czerwca, alumni roczników I-IV zakończą II semestr zajęć dydaktycznych.

Czytaj więcej
1 czerwca 2019 Metropolitalny Zjazd Seminariów Duchownych

W sobotę, 1 czerwca odbędzie się Zjazd Seminariów Duchownych Metropolii Gdańskiej. Tego dnia wspólnota GSD będzie gościć kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego diecezji pelplińskiej i diecezji toruńskiej.

Czytaj więcej