twelve − 9 =

Pożegnanie Księdza Rektora 29 maja 2017

Podczas uroczystości święceń kapłańskich, Ksiądz Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź ogłosił zakończenie drugiej kadencji na urzędzie Rektora Gdańskiego Seminarium, którą pełnił ks. dr hab. Grzegorz Szamocki. Tym samym, Metropolita Gdański na to stanowisko powołał ks. dra Krzysztofa Kinowskiego.

Z tego powodu, 29 maja, w kaplicy seminaryjnej odbyła się uroczysta Eucharystia na pożegnanie księdza rektora Grzegorza Szamockiego, w której uczestniczyli księża biskupi, profesorowie i moderatorzy, pracownicy świeccy oraz naszego Seminarium. Podczas Mszy świętej ksiądz Grzegorz Szamocki dziękował Bogu za 8 lat posługi rektorskiej w Gdańskim Seminarium Duchownym. Na koniec Eucharystii ustępujący rektor przytoczył słowa jednego z rabinów, które przekazał klerykom: „W życiu ważne jest krytyczne myślenie, ciężka praca i radość podążania za swoimi prawdziwymi pragnieniami. Do tego trzeba dodać zaufanie Bogu”.

Wspólnota Seminaryjna dziękuje księdzu rektorowi Grzegorzowi Szamockiemu za wspólnie spędzone 8 lat na drodze ku kapłaństwu i pragnie życzyć obfitych łask Bożych w dalszej pracy duszpasterskiej.

Zobacz galerię wydarzenia