5 × 5 =

Mistrzostwo Polski coraz bliżej – Gdańsk 5:2 Poznań 16 października 2018

Wtorkowe południe okazało się bardzo owocne dla seminaryjnej drużyny piłkarskiej. Dokładnie o 12.00 rozpoczął się mecz w walce o fazę ćwierćfinałową Mistrzostw Polski Wyższych Seminariów Duchownych. Gospodarzami spotkania byli klerycy z Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Mecz rozpoczął się o godzinie 12.00. Można powiedzieć, że pierwsza połowa była kluczowa dla braci z Gdańska, ponieważ już do przerwy wygrywali 4 do 0 po dwóch bramkach dk. Macieja Świgonia, bramce kl. Mateusza Jankowskiego i kl. Wojciecha Michalskiego.

Natomiast druga połowa rozpoczęła się wręcz idealnie dla drużyny z Poznania, ponieważ już w pierwszej akcji strzelili gola. Pomimo zmęczenia, gospodarzom udało się zdobyć jeszcze jedną bramkę. Wynik meczu ustalił kl. Wojciech Michalski, wpisując się po raz drugi na listę strzelców. Po zmaganiach, które trwały ponad 90 minut, pokonaliśmy współbraci z Poznania wynikiem 5:2. ​

Gratulujemy naszym braciom dostania się do ćwierćfinału Mistrzostw Polski Wyższych Seminariów Duchownych oraz życzymy dalszych sukcesów.